Interiér

3 designové trendy, které jsou „out“! Sedací souprava U, mnoho starožitností a jiné nešvary v malém prostoru.

Napsáno angelo

Tento rok je ve znamení oživení interiéru. Zaměřte se na jednoduchost a hravost a rozlučte se s nadměrnými kousky nábytku.

S příchodem jara přichází i chuť na změnu. Láká i vás malá přestavba nebo změna vzhledu vašeho domova? Dejte se do toho! Někdy stačí opravdu málo – změnit rozestavení nábytku nebo starý nábytek zrepasovat. Podívejte se na svůj domov ale objektivně a rozhodněte se, které nábytkové kousky musí prostor opustit.

Sedací souprava U do malého prostoru nepatří

Co nejvíce míst k sezení – to je snem snad každé české rodiny. Ale pozor, sedací souprava U se do malých panelákových obýváků nehodí. Sedací souprava U krásně vynikne ve velkém prostoru, kde může být postavena jako solitér uprostřed místnosti a kde díky svému tvaru společně s televizí či konferenčním stolkem vytváří zónu odpočinku a zábavy. Pokud ale máte malý obývací prostor, vsaďte na krátkou jednoduchou sedačku a další alternativní sezení, které může být přemisťováno podle potřeby (například skládací stoličky či taburetky).

Sedací souprava U se hodí do velkého prostoru. Zdroj: Sedackyphase.cz

Sedací souprava U se hodí do velkého prostoru. Zdroj: Sedackyphase.cz

Dejte sbohem starožitnostem

Dříve převládal názor, že je třeba mít domov vybavený přísně v jednom stylu. Lidé milující starožitnosti nebo jejich napodobeniny si tak zařizovali své domovy přísně v tomto duchu. Celý prostor však pak působí velmi monstrózně a v malém prostoru i nádherné starožitnosti zcela zaniknou. Tento rok je ale ve znamení mixu nejrůznějších stylů, a proto se ani vy nebojte starožitný kousek nábytku doplnit tím moderním. Na celý pokoj stačí jeden starožitný kousek, který celý prostor ozvláštní.

Nerez působí chladně, vsaďte na teplé kovy

Není to tak dávno, co všichni toužili po tom mít spotřebiče a jiné doplňky z nerezu. Postupně se ale ukazuje, že tato úprava kovu působí příliš chladně a že lidé touží po něčem teplejších a přírodnějším, po něčem co jim domů přinese slunce. Proto dejte přednost měděným, bronzovým nebo zlatavým odstínům. Takovéto kovové doplňky váš domov rozjasní a i v zimě mu dají nádech letního počasí.

About the author

angelo

Leave a Comment