Komerční články

Starým kotlům s ručním podáváním paliva už zvoní hrana

Napsáno angelo

V České republice je v provozu více než půl milionu kotlů na tuhá paliva, a ty s emisní třídou nižší než 3 musí být do konce roku 2022 vyměněny.

Chystáte-li se pořídit k vytápění a ohřevu vody nový kotel na tuhá paliva, určitě zapátrejte po výrobcích, které splňují zpřísněné emisní normy. Díky tomu vás po několika letech nepřekvapí nutnost další nemalé investice.

V prvním kroku si můžete prohlédnout automatické kotle Tiger a Panther v e-shopu českého výrobce Kovarson. Vyznačují se snadnou obsluhou, jednoduchým zapojením, vysokým výkonem a také dobrou cenou. Litinový kotel Panther je určen k ekologickému a úspornému vytápění rodinných domů hnědým uhlím ořech 2 a dřevěnými peletami. Splňuje 4. emisní třídu.

Automatické přikládání do kotlů efektivněji využívá palivo a lépe reguluje výkon, takže šetří peníze za provoz. A užijete si komfortu jako při dražším topení plynem nebo elektřinou.

4 tipy na výstavy kotlů Kovarson

Nic nenahradí osobní průzkum, při kterém se můžete těch nejpovolanějších zeptat na každý detail. To platí při výběru každého zboží, technického zařízení domácnosti obzvlášť. A protože výrobce automatických kotlů Kovarson je často na odborných výstavách, není nic snazšího než si takovou „exkurzi“ do jeho stánku zorganizovat.

25 akcí připravených pro rok 2015 vybíráme 4, na které se můžete přijet podívat do českých i moravských měst:

  • Úsporné bydlení, Zahrada Čech Litoměřice, 24. – 26. 4. 2015
  • Dům a zahrada Liberec, 21. – 24. 5. 2015
  • Teplo domova Ostrava, 9. – 12. 10. 2015
  • Stavotech Olomouc, 6. – 8. 11. 2015

Kovarson už letos dokonce změnil tradici mezinárodní výstavy Infotherma, na které se dostal mezi TOP 3 firmy. Technické novinky v oblasti automatických kotlů se totiž těší mimořádnému zájmu návštěvníků, což je vzhledem k okolnostem – zákonným předpisům – pochopitelné.

Zajímejte se o kotlíkové dotace

Dobrá zpráva je, že na výměnu starého kotle za nový lze získat státní dotaci až 60 tisíc Kč. Mezi kotle certifikované Státním fondem životního prostředí ČR patří i tyto z produkce firmy Kovarson:

  • automatický litinový kotel Panther, 4. emisní třída (dotace až 60 tisíc korun),
  • automatický litinový kotel Tiger, 3. emisní třída (dotace až 40 tisíc korun),
  • dřevozplyňující kotel Makak, 5. emisní třída (dotace až 55 tisíc korun)
  • kombinovaný kotel Predátor, 5. a 4. emisní třída (dotace až 55 tisíc korun).
  • Společnou výzvu financují vždy napůl Státní fond životního prostředí a příslušný kraj.

About the author

angelo

Leave a Comment