Komerční články

Tmel sem tmel tam: Na co který použít?

Napsáno angelo

V domácnosti je potřeba každou chvíli něco opravit a většinou se jedná o drobnou opravu, kterou zvládnete sami. Postačí vám tmel a šikovné ruce. Ale dejte pozor – není tmel jako tmel!

Na spáry v interiéru? Jedině akrylový tmel!

Mezi nejpoužívanější materiály při drobných opravách svépomocí patří bezesporu akrylový tmel. Seženete ho v mnoha odstínech a za pár korun. Hodí se hlavně do interiéru a je vhodné zejména k opravě trhlin v místě styku dvou různých materiálů. Je přetíratelný barvou, takže snadno místo opravy snadno zakryjete.

Tip: Klasické akrylové tmely spraví trhliny v místě styku dvou materiálů, na zatmelení trhlin v omítce si pořiďte speciální štukový tmel, který obsahuje částečky písku a opticky tak splyne s omítkou. Akrylové tmely a další stavební potřeby pořídíte na leroymerlin.cz!

Na spáry v koupelně? Sanitární silikon.

Druhou skupinou nejpoužívanějších izolačních materiálů jsou silikony. Odolají vodě a snadno s nimi utěsníte spáry kolem van, umyvadel a sprchových koutů. V místech s vysokou vlhkostí rozhodně použijte sanitární silikon, který zabraňuje vzniku plísní, ale zase způsobuje oxidaci kovů – proto na kovy použijte silikon neutrální. Stejně jako akrylové tmely je seženete v mnoha barvách, ale nejvíce transparentní.

Střecha

Do hrubé stavby a na střechu použijte tzv. plastické tmely – jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a můžete je použít na beton, dřevo, cihly, atd. Na podlepování střešních šindelů a opravy střech se nejlépe hodí bitumenový tmel.

Univerzální tmel: Vždy při ruce

Pokud chcete být vždy připraveni, pořiďte si menší balení univerzálního tmelu, který můžete použít téměř na cokoliv. Univerzální tmel můžete použít na dřevo, beton, zdivo, ale také okapy či asfalt. Tento tmel pro každou příležitost si pořiďte raději v menším provedení – po otevření nevydrží věky.

About the author

angelo

Leave a Comment