Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení Tipy & Triky Vaření

Smaltované nádobí vnese do kuchyně retro atmosféru

Smaltované nádobí se používá v mnoha kuchyních dodnes, přičemž se jedná v podstatě o kov, jehož vrchní vrstva je pokrytá smaltem. Spojují se tím dvě hlavní výhody, a to nepřilnavé vlastnosti smaltu a tepelně vodivé vlastnosti kovu. V následujících řádcích vám poradíme, kde takové nádobí ještě zakoupit.

V posledních několika letech se do popředí prodírá retro nádobí, které se používá nejen na vaření jako takové, ale vypadá i působivě. Smaltované mísy s výtečným pokrmem budou lahodit i vašemu oku.

Výhody

V první řadě se smaltované pekáče, hrnce i pánvičky vyznačují nepřilnavostí. Představují také zdravější alternativu k teflonu, který může při přehřátí uvolňovat do jídla toxické plyny. Stejně tak je nádobí velmi odolné, přičemž kvalitní značky vydrží klidně i celý život, případně se dědí z generace na generaci.

Smaltované nádobí, jako je třeba i džezva na přípravu kávy, je atraktivní po estetické stránce. Vybrat si můžete z pestré škály barev a designů. Zapomenout nesmíme ani na to, že smaltované hrnce velice dobře drží teplo.

Nevýhody

Počítejte však s tím, že je smalt poměrně těžký materiál, a tak se s nějakým druhem nádobí může hůře manipulovat. Pořizovací cena také není nejnižší. Smaltované nádobí si drží cenu a je stále drahé, ovšem na druhou stranu vám vydrží dlouhá léta. I takový hmoždíř na koření ze smaltu vám vydrží už celý život.

Pokud hledáte internetový obchod, kde byste mohli smaltované nádobí zakoupit, podívejte se do nabídky e-shopu Smaltovane-nadobi.cz. Uvedený online obchod má pod sebou společnost Belis, která vyrábí a prodává známé nádobí Sfinx. Budete nadmíru spokojení po všech stránkách, tedy jak s provedením, tak i estetickým zpracováním. V kuchyni, ba dokonce i na jídelním stole se bude smaltované nádobí jednoznačně vyjímat.

About the author

angelo

Leave a Comment