Komerční články Tipy & Triky

Dávejte si pozor na cenu při nákupu investičního zlata

Nákup investičního zlata je vhodný pro všechny, kteří chtějí mít svou investici plně pod kontrolou a v reálné fyzické podobě. Můžete si snadno vybrat, kolik peněz chcete do zlata vložit, a samotný nákup klidně zvládnete za pár minut přes internet. I tady si však musíte dát pozor na výběr správných slitků z pohledu co nejvíce výhodné ceny.

Víte, odkud pochází zlaté slitky?

Pro někoho bude možná zajímavým zjištěním, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Vzhledem k absenci vlastní produkce tak musí místní prodejci nakupovat zlato ze zahraničí. V případě zlatých slitků se většinou jedná o výrobky ze švýcarských rafinérií.

Jak velké mohou být rozdíly v ceně?

Když se podíváte na nejdražší, a naopak nejlevnější nabídku konkrétního zlatého slitku, můžete zjistit, že rozdíl v těchto cenách je celých 10 %. To při nákupu zlata například o hodnotě 20 000 korun znamená, že můžete zbytečně přeplatit celých 2 000 korun. Jako prevence takové chyby tak poslouží jednoduché porovnání aktuálních nabídek na trhu. Vyhledejte si investiční zlato v podobě, jaká vás zajímá, a následně si zvolte výhodnou nabídku. Obecně však cena zlata ke koupi bude vyšší s porovnání s aktuální hodnotou na burze.

Kde investiční zlato nakoupíte?

A kam se vypravit pro investiční zlato? Jestli chcete nákup uskutečnit odkudkoliv a bez zbytečných starostí s cestováním, vyberte si na specializovaném internetovém obchodě. Bohatou nabídku najdete například na zlate-mince.cz, kde máte k dispozici slitky ze švýcarské rafinérie o různých hmotnostech. Po objednání je zlato pečlivě zabaleno a odesláno na adresu s potřebným pojištěním do výše hodnoty zakoupeného drahého kovu.

About the author

angelo

Leave a Comment