Komerční články

Finep prodal kancelářskou budovu ve Stodůlkách

Developerská společnosti Finep prodala administrativní budovu City West B1 společnosti Cimex. Informovala o tom tisková mluvčí Finepu Pavla Temerová.

Jedna z největších nemovitostních transakcí za poslední léta

Cena dvaadvaceti tisíc metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch zůstala utajena. Jde prý ale o velkou investici. Na prodeji se s Finepem podílely i společnosti Ungelt Group a Finanční skupina České spořitelny.

Ředitel Cimexu, jedné z nejvýznamnějších privátních investičních společností v Česku, o transakci říká: „je pro nás dalším krokem k plánované modernizaci, zkvalitnění a rozvoji nemovitostní podstaty našeho koncernu.“

Nové kancelářské budovy ve Stodůlkách jsou žádané

Komplex budov City West získal prestižní ocenění Best of Reality 2013, o jeho jedinečnou podobu se postaralo architektonické studio AHK Architekti. Nachází se v něm centrála Komerční banky, ale například i společností Bayern a Hyundai. V prodané budově B1 pak pracuje asi 1500 lidí. V areálu je také vlastní vstup do metra Stodůlky.

finep

Společnost Finep patří k velkým pražským developerským firmám, od začátku své činnosti v roce 1995 prodala přes 7000 nových bytů v různých částech Prahy.

 

About the author

Tomas G.

Leave a Comment