Recepty Vaření

Listový špenát – polévka trochu jinak

Vitamíny na talíři – tak by se dala nazvat polévka, na kterou vám dnes přinášíme recept. Jedná se o rychle připravené jídlo, kterým navíc do těla dostanete spoustu vitamínů a živin. Svaly, jako Pepek námořník mít asi nebudete, ale rozhodně si pochutnáte a dodá vám novou energii.

Listový špenát je vhodné jídlo pro sportovce. Přesto, že špenát obsahuje jen 22kcal na 100 gramů má mnoho minerálů, vitamínů a mimořádně výživnou hodnotu. Obsahuje vitamín A, B, C a slušnou dávku hořčíku a železa obsahuje zhruba to, co ostatní zelenina. To mu však neubírá na výjimečnosti. Pravidelná konzumace je doporučována také všem, kdo si chtějí zachovat dobrý zrak.

Co se týče vitamínů ze skupiny B je nejvíce zastoupen vitamín B8, který je důležitý pro vlasy, kůži a nehty. Dále B3 pro zdravý spánek, srdíčko a cévy. Zapomenout nesmíme ani na kyselinu listovou B9, která je významná především pro těhotné ženy a zdravý vývoj plodu. Dnešní recept je výhodný už proto, že se polévka nevaří, ale pouze ohřeje na požadovanou teplotu. Z uvedeného množství připravíte až 3 porce.

Potřebné ingredience

  • Balení 125g listového špenátu
  • 250g Ricotty
  • 2 stroužky česneku
  • Mořská sůl, pepř
  • Mléko dle potřeby cca půl až jeden hrníček

Postup přípravy

Lístky špenátu si opereme a necháme chvíli okapat. Vložíme do mixéru zároveň s ricottou a dvěma prolisovanými stroužky česneku. Mixovat se dá i tyčovým mixérem rovnou v kastrůlku. Přiléváme mléko do požadované hustoty. Pokud máte rádi krémové polévky, dáte mléka méně a pokud má být polévka spíš více tekutá – přidáme mléka více. Dochutíme solí a pepřem a v kastrůlku na mírném ohni ohřejeme maximálně na 40 stupňů, aby se zbytečně neznehodnocovaly vitamíny. Hotovou polévku je možné na talíři ozdobit ještě nasekanými lístky špenátu, mletými oříšky nebo posypat strouhaným sýrem. Variant existuje více a samozřejmě si můžete k polévce i opéci toast.

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment